[Puchatek z baryłką] [Zobacz mapę]

Kim jest Kubuś Puchatek chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć – każdy z nas zna sylwetkę tego najsympatyczniejszego pod słońcem misia w czerwonej krótkiej koszulce. Jeśli nawet ktoś nie czytał jego przygód to na pewno spotkał się z bajką Disneya, która przedstawia wiele perypetii przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Mapa Stumilowego Lasu.

Nie wszyscy chyba jednak wiedzą, że Kubuś istnieje naprawdę. W 1921 roku Alan Alexander Milne podarował pluszowego misia swojemu synowi Christopherowi na pierwsze urodziny. I tak zaczyna się historia Kubusia Puchatka. Szczęśliwy tato postanowił napisać synkowi opowiadanie o przygodach ulubionego pluszaka. Do grona bohaterów książeczki dołączyły również inne maskotki Krzysia. Po raz pierwszy “Kubuś Puchatek” został wydany 14 października 1926 r i ten dzień uważany jest za dzień urodzin milusińskiego misia.

Dlaczego postanowiliśmy poświęcić trochę miejsca dla Kubusia Puchatka ?
Ponieważ ten Misiu o Bardzo Małym Rozumku ma w sobie wiele mądrości życiowych i wiedzy, poza tym potrafi podnosić na duchu w trudnych chwilach i swoimi przygodami rozbawi nawet największego ponuraka i osłodzi każdą chwilę najsłodszymi ciasteczkami ze swojej słynnej kolekcji przepisów .

Wszystkim, którzy słabo znają Kubusia Puchatka polecamy książki Alana A. Milne "Kubuś Puchatek" oraz "Chatka Puchatka", a ci, którzy interesują się filozofią powinni koniecznie przeczytać Benjamina HOFFA "Tao Kubusia Puchatka", a także "Te Prosiaczka".


POWRÓT

Mądrości życiowe

Mruczanki

Kolekcja Przepisów

Galeria

Szkice

Mapka Lasu